Krav Maga co to takiego ?

System walki stworzony przez Imiego Lichtenfelda, łączący techniki pochodzących z boksu, jiu jitsu, muay thai, wszechstronność walki najbliższa sportowi walki MMA, jednak Krav Maga skupia się na  rzeczywistych sytuacjach, również obronami trwale uszkadzającymi agresora, obrony przed uzbrojonym napastnikiem, obrony przedmiotami codziennego użytku ( torba , klucze, długopis)

Wszechstronność Imiego Lichtenfelda, który sam trenował i zdobył mistrzostwo Słowacji w zapasach , boksie i akrobatyce pozwoliło stworzyć skuteczny system walki i samoobrony

Filozofia Krav maga, bez zbędnej otoczki   „Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki”

I zasada: Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.

II zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się z tego miejsca jak najszybciej.

III zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą ci pomóc.

IV zasada: Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

W Krav Maga Team Chcemy iść drogą Imiego Lichtenfelda dlatego nasi trenerzy nie zamykają się na jeden sport czy system walki, systematycznie trenują boks, kickboxing, bjj, nie zapominając że Krav Maga to nie sport, ma nie uczyć rywalizacji, ma być praktycznym systemem walki i samoobrony w walce realnej.

Pierwszy trening. Co ? i jak ?

Wchodząc na pierwszy trening skieruj się do trenera on odpowie na twoje pytania.

Bądź przygotowany na trening , nie przyszedłeś na pokaz tylko trenować .

Buty na zmianę , odzież sportowa , jeśli trening na macie , trenujesz boso lub w butach przystosowanych do maty, woda.

Na pierwszym treningu nie potrzebujesz sprzętu ( ochraniaczy, rękawic) na pewno  nie będziesz sparował, a jeśli masz już doświadczenie w walce to na pewno sprzęt już masz J

Trenuj w swoim tempie, trener jest od tego aby wycisnąć z ciebie ostatnie poty, ale to ty sam/sama musisz wiedzieć na ile możesz sobie pozwolić.

Do zobaczenia.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia samoobrony

Zapisanie dziecka na zajęcia samoobrony ma wiele korzyści, zarówno w kontekście fizycznym, jak i psychicznym. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zapisanie dziecka na zajęcia samoobrony:

 • Zwiększenie pewności siebie: Trening samoobrony pomaga dzieciom zyskać większą pewność siebie, co może być przydatne w życiu codziennym i w szkole.
 • Ochrona osobista: Dzieci uczą się, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia i uniknąć poteTrening samoobronyncjalnych niebezpieczeństw.
 • Umiejętność radzenia sobie z konfliktami:  uczy dzieci rozwiązywać konflikty w sposób nieagresywny, co jest ważnym aspektem rozwoju społecznego.
 • Rozwój fizyczny: Ćwiczenia samoobrony pomagają w rozwoju ogólnej kondycji fizycznej, siły i sprawności.
 • Zwiększenie świadomości otoczenia: Dzieci uczą się, jak być bardziej świadome swojego otoczenia, co może pomóc w unikaniu sytuacji zagrożenia.
 • Równowaga i koordynacja: Trening samoobrony rozwija umiejętności równowagi, koordynacji ruchowej i kontroli nad ciałem.
 • Trening umysłu: Dzieci uczą się myślenia i podejmowania szybkich decyzji w sytuacjach stresowych, co jest przydatne w wielu aspektach życia.
 • Przyjemność z aktywności fizycznej: Zajęcia samoobrony mogą być ciekawą formą aktywności fizycznej, co zachęca do regularnego ćwiczenia.
 • Zrozumienie granic i szacunku: Dzieci uczą się, jak rozumieć granice innych i szanować innych ludzi, co wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie.
 • Poznawanie nowych przyjaciół: Dzieci mogą poznać nowych przyjaciół na zajęciach samoobrony, co może być korzystne społecznie.
 • Bezpieczeństwo w podróży: Umiejętności samoobrony są przydatne podczas podróży, kiedy dzieci mogą znaleźć się w nieznanych miejscach.
 • Zdolność do obrony innych: Trening samoobrony uczy dzieci, jak chronić siebie, ale także jak pomóc innym w sytuacjach zagrożenia.
 • Pewność w sytuacjach trudnych: Trening samoobrony może pomóc dzieciom poczuć się pewniej w przypadku nękania, znęcania się lub innych trudnych sytuacji.

Boks w samoobronie

Boks to dyscyplina sportowa, która może być wykorzystywana w samoobronie, ale warto zrozumieć jej ograniczenia i kontekst. Boks skupia się na technikach walki stojąc i obronie przed ciosami pięściami. Oto kilka sposobów, w jakie boks może być używany w kontekście samoobrony:

 • Techniki ciosów: Boks naucza różnych technik ciosów pięściami, w tym ciosów prostych, sierpowych i haku. Te techniki mogą być wykorzystane do obrony przed atakującym.
 • Rozwijanie siły i wytrzymałości: Trening bokserski pomaga w rozwijaniu siły mięśniowej i ogólnej wytrzymałości, co może być przydatne w samoobronie.
 • Opanowanie technik unikania ciosów: W boksie uczniowie uczą się, jak unikać ciosów i przemieszczać się w sposób, który minimalizuje ryzyko trafienia.
 • Umiejętność utrzymania dystansu: Boks uczy, jak utrzymywać odpowiedni dystans od przeciwnika, co jest istotne w samoobronie.

Jednak warto pamiętać, że boks jest sportem i niektóre zasady i techniki mogą nie być odpowiednie w kontekście samoobrony, szczególnie w sytuacjach, w których atakowany jesteś przez osobę uzbrojoną lub w grupie. Warto więc rozważyć trening samoobrony,  w systemie krav maga który skupia się na bardziej różnorodnych technikach obrony osobistej i uwzględnia różne scenariusze potencjalnych zagrożeń.